ROTTEN GAMES OF KONGSHAUG
Hvor langt er elevene villige til å gå for en stakket stund for to med massasje på Solstrand Hotell? Hvor mange fiskeøyne vil de spise, hvor mange runder med ”kakeløp” tåler de? Hvor lenge vil de stå med en ballong over hodet og bind for øynene? Dette testet vi ut i den nye tevlingen ”Rotten Games of Kongshaug”, hvor deltakerne fikk kjørt seg både psykisk, fysisk og gastronomisk. Konkurransen gikk over fire dager med en runde hver dag. Deltakerne ble gradvis eliminert helt til bare tre stod igjen i finalen.
Ved
Charlotte Jenssen
Oppdatert:
(12.9.2011)
1. runde: Ballongdøden
Deltakerne får utdelt hver sin lakenremse og en ballong. De blir bedt om å blåse opp ballongen og å binde lakenet for øynene. Så må de heve ballongen over hodet.. og bli stående. Noe så banalt enkelt. Noe så smertefullt.
For det er ”last man standing”, og ingen av deltakerne kan vite hvordan de ligger an i konkurransen.
Etter 15 minutter må de stå på et bein. Det er nå deltakerne begynner å gå ut. En etter en gir de seg, ramler, mister balansen og er ute av konkurransen.
Helt til slutt står Liv Helene igjen, alene. Dette vet jo ikke hun – hun ser jo ingenting - så hun blir stående.
I 30 minutter stod hun med ballongen over hodet før hun prøvende gir seg og finner ut at hun har vunnet ..for en liten stund siden.
12 deltakere gikk videre til neste runde.
2. runde: Cola gjennom en sokk
Deltakerne kommer inn i gymsalen en og en. De stilles foran et bord, i midten av publikumsskaren. På bordet ligger en dykkermaske. De får tildelt 5 mariekjeks, og et stort glass med en spesialmikset drikk, hvor hovedingrediensen er First Price Cola. De må spise de fem mariekjeksene, og drikke colaen igjennom forrige deltakers sokk, med dykkermasken på, og alt dette så fort de klarer!
Enkelt? Nei. Siden man ikke får puste med nesen, blir mariekjeksene veldig tørre, og det er begrenset hvor fort man klarer å få de i seg. Sokken - som i de fleste tilfeller var godt brukt – ga nok sikkert en snerten ettersmak. Men runden gikk fint for seg uten for mye søl.
6 deltakere gikk videre til neste runde.
3. runde: Kakeløpet
Den tredje runden i Rotten Games of Kongshaug ble også semifinalen i konkurransen. I denne runden fikk hver deltaker utdelt en rullekake på 400 gram. Rullekaken var halvt jordbærrullade og halvt sjokorullade, og var rikelig fylt med en syntetisk, deilig krem.
Deltakerne måtte spise 100 g av kaken og drikke et glass saft, for så å løpe en slags hinderløype rundt gymsalen, for så å hinke en runde rundt gymsalen. En runde ble da i praksis 100 gram kake, 1 glass saft og to runder rundt gymsalen. Dette måtte de gjøre til kaken var spist opp, dvs 4 runder.
3 deltakere gikk videre til finalen.



Finale: 3-retters middag
Etter mange runder med spy, brekninger, tårer og svette stod vi igjen med tre verdige deltakere; Kristin Vangen, David Teigen og Eirik Lotsberg. Disse fikk denne skjebnesvangre fredagen ta plass ved et pent dekket langbord hvor de skulle nyte en verre middag. Før de begynte den gastronomiske reisen, måtte de mose et egg i pannen.
Menyen så slik ut;
Forrett:
Kornmo kjeks marinert i kryddersaus, med smør og rå kvalitetspoteter lag for lag. 1 chilli nytes på siden, for å framheve de rette smakene. Forreten skulle inntas uten drikke.
Hovedrett:
En helkokt, marsipandekt fjellørret fra Peru, fylt med prim og kaviar. Herligheten var pyntet med salsa, karamellsaus og oliven. Her var det et poeng at deltakerne måtte spise opp
Hovedretten ble servert med deilig, iskald melk.
Dessert:
En herlig fruktkompott med en generøs og herlig mengde fiskeøyne i. Fiskeøynene var av god kvalitet og helt ferske, da de var – i serverende stund – fisket for under fire timer siden. Det hele ble toppet med rikelige mengder partydressing.
Da desserten ble servert, erklærte Kristin seg mett og gikk fra bordet. Da var det bare gutta igjen, og disse kjempet tett og tappert om seieren. Da desserten var spist, stod de likt.
For å avgjøre hvem som var verdig tittelen ”Råttenper” og gavekortet på Solstrand Hotell, lot vi deltakerne kjøre seg i en ”eggeduell”. Reglene i denne var rimelig enkle; de skulle spise egg til en av dem enten kastet seg, eller måtte kaste opp.
Til publikums og Davids store forskrekkelse, klekket Eirik nedpå det ene egget etter det andre. Da han lå ti egg over David, ga David seg. Eirik spiste (minst) 16 rå egg.
Vi i miljøteamet er stolte over å kunne erklære EIRIK DYRØY LOTSBERG som årets Råttenper. Tittelen er vel fortjent. Gratulerer!!
Skriv ut artikkelen